EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Порівняння ефективності короткочасної стимуляції спинного мозку та імпульсної радіочастотної терапії для зниження інтенсивності болю, пов'язаного з оперізуючим лишаєм

постгерпетична невралгія постгерпетична невралгія
постгерпетична невралгія постгерпетична невралгія

Мета дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності імпульсної радіочастотної терапії та короткочасної стимуляції спинного мозку для лікування болю, пов'язаного з оперізуючим лишаєм.

Дивитися все

Гловні тези

Короткочасна стимуляція спинного мозку характеризувалася більш сприятливим профілем безпеки та чинила більш виразний знеболювальний ефект порівняно з імпульсною радіочастотною терапією.

Передумови до проведення дослідження

Мета дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності імпульсної радіочастотної терапії та короткочасної стимуляції спинного мозку для лікування болю, пов'язаного з оперізуючим лишаєм.

Методологія

У ході систематичного огляду пошук рандомізованих контрольованих досліджень, відповідних критеріям, виконували у 7 електронних базах даних. У мета-аналіз було включено 6 досліджень за участю 509 пацієнтів. Після отримання даних та оцінки методологічної якості включених досліджень виконували статистичний аналіз результатів.

Результати

У групі застосування короткочасної стимуляції спинного мозку було відзначено зниження інтенсивності болю (стандартизована різниця середніх: -0,83), покращення якості сну (СРС: -1,43), а також зниження індексу оцінки болю та частоти розвитку небажаних явищ (відношення ризиків (ВР): 0,32) порівняно з групою застосування імпульсної радіочастотної терапії.

Тим не менш, ефективність імпульсної радіочастотної терапії та короткочасної стимуляції спинного мозку для лікування постгерпетичної невралгії була порівнянна з точки зору частоти відповіді (ВР: 1,10) та частоти досягнення повної ремісії (ВР: 1,05).

Висновок

Таким чином, короткочасна стимуляція спинного мозку є ефективним, доцільним і безпечним методом інвазивної терапії для полегшення болю, пов'язаного з оперізуючим лишаєм. Однак для подальшого підтвердження цих висновків необхідне проведення додаткових досліджень з високим рівнем достовірності та великим обсягом вибірки.

Джерело:

Medicine (Baltimore)

Стаття:

Comparing the efficacy and safety of short-term spinal cord stimulation and pulsed radiofrequency for zoster-related pain: A systematic review and meta-analysis

Автори:

Song Xue і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: