Мета даного дослідження полягала в оцінці ступеня дотримання режиму застосування інтраназальних стероїдів та визначення причин недотримання режиму лікування у 65 пацієнтів з алергічним ринітом.
Виявлення факторів ризику недотримання режиму запровадження інтраназальних стероїдів може допомогти лікарям усунути складнощі, з якими стикаються пацієнти з алергічним ринітом. Це дозволить покращити дотримання режиму лікування та забезпечити кращий контроль симптомів риніту.
Мета даного дослідження полягала в оцінці ступеня дотримання режиму застосування інтраназальних стероїдів та визначення причин недотримання режиму лікування у 65 пацієнтів з алергічним ринітом.
У даному проспективному поперечному дослідженні відібрані учасники заповнювали опитувальник для збору даних про симптоми захворювання, застосування інтраназальних стероїдів та побоювання, що є у учасників. Статистичний аналіз проводили з використанням пакета програм обробки статистичних даних для соціальних наук (SPSS).
Встановлено, що загальний рівень дотримання режиму введення інтраназальних стероїдів становить близько 63,1 %. Недотримання режиму лікування було пов'язано з підвищенням частоти введення препаратів, відчуттями пацієнтів, пов'язаними з введенням препаратів, та забудькуватістю пацієнтів. Смак після введення (20,0%), стікання по горлу (29,2%) та післясмак (21,5%) були трьома найчастіше згадуваними відчуттями, пов'язаними з введенням препаратів.
Були відзначені статистично значущі різниці між інтраназальними стероїдами різних брендів з погляду відчуттів, які виникали у пацієнтів після введення. Що ж до небажаних явищ, то статистично значущих відмінностей виявлено не було.
Для покращення контролю симптомів алергічного риніту необхідно визначити фактори ризику недотримання режиму введення інтраназальних стероїдів.
Журнал Journal for oto-rhino-laryngology and its related specialties
Intranasal Steroid Use and Satisfaction in Allergic Rhinitis: A Cross-Sectional Study from an Asian Perspective
Bryan W Lee і співавт.
Коментарі (0)