EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Дослідження порівняло ручну та роботизовану фіксацію у лікуванні люмбарної дегенерації з остеопорозом

Дослідження порівняло ручну та роботизовану фіксацію у лікуванні люмбарної дегенерації з остеопорозом Дослідження порівняло ручну та роботизовану фіксацію у лікуванні люмбарної дегенерації з остеопорозом
Дослідження порівняло ручну та роботизовану фіксацію у лікуванні люмбарної дегенерації з остеопорозом Дослідження порівняло ручну та роботизовану фіксацію у лікуванні люмбарної дегенерації з остеопорозом

Для оцінки ефективності зміни асистованої роботом корекції траекторії кортикальної зони (cortical bone trajectoryCBT), провели порівняльне дослідження. Порівнювали з методом ручної корекції дегенеративних змін поперекового відділу спини внаслідок остеопорозу.

Дивитися все

Гловні тези

Нове дослідження показало, що спинальна імплантація з використанням операційного робота є більш безпечною та акуратною, ніж ручна корекція дегенеративних змін поперекового відділу спини внаслідок остеопорозу.

Передумови до проведення дослідження

Для оцінки ефективності зміни асистованої роботом корекції траекторії кортикальної зони (cortical bone trajectory, CBT), провели порівняльне дослідження. Порівнювали з методом ручної корекції дегенеративних змін поперекового відділу спини внаслідок остеопорозу.

Методологія

Розглянули 58 випадків лікування люмбарної дегенерації з остеопорозом. У всіх випадках було застосовано методику CBT з фіксацією гвинтами. В групі A пролікували двадцять дев’ять пацієнтів роботичною методикою, та в групі В - 29 випадків, вручну.

Для оцінки точності імплантації використали шкалу Kaito. Щоб проаналізувати інвазивність CBT з фіксацією гвинтами, використали методику Babu.

Результати

Як операційна крововтрата, так і загальний час операції виявилися значно меншими у групі A,  порівняно з групою B. Загалом 116 процедур імплантації CBT з фіксацією гвинтами було виконане у двох групах. Через 3 дні після операційного втручання були відмічені значні відмінності за шкалою Kaito в плані точності імплантації, а також у фіксації з’єднань,  в групах А та В.



В обох групах не виявили серйозних уражень спинного мозку, кров’яних судин та нервів. На п ротязі періоду спостереження відзначили покращення неврологічної симптоматики, також не було переломів та ослаблення кріплень.

Висновок

Визначено, що асистована роботом спинальна імплантація є більш точною та безпечною порівняно з ручним методом.

Джерело:

Zhongguo Xiu Fu Chong Jian Wai Ke za Zhi

Стаття:

A comparative study on treatment of lumbar degenerative disease with osteoporosis by manual and robot-assisted cortical bone trajectory screws fixation

Автори:

Haojie Chen et al.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ua ru
Спробуй: