Метою систематичного огляду була оцінка результатів мінімально інвазивного та відкритого лікування хронічного панкреатиту.
При хронічному панкреатиті проведення лапароскопічних процедур може бути доцільним та безпечним у ретельно відібраній групі пацієнтів.
Метою систематичного огляду була оцінка результатів мінімально інвазивного та відкритого лікування хронічного панкреатиту.
Пошук відповідних статей, присвячених хронічному панкреатиту, провели в електронних базах даних, таких як Medline та Embase.
До огляду було включено 12 досліджень за участю 186 пацієнтів із хронічним панкреатитом, яким було показано проведення лапароскопічної операції з приводу непереборних болів у животі. Встановлено, що 124 пацієнтам (66,6 %) провели лапароскопічну дренуючу операцію, а 62 пацієнтам (33,3 %) – повне або часткове видалення підшлункової залози.
Повне усунення болю було досягнуто у 70% пацієнтів після лапароскопічної дистальної панкреатектомії, у 66,7–100% пацієнтів після лапароскопічної панкреатоєюностомії, у 93% пацієнтів після лапароскопічної операції за Фреєм і у 90% пацієнтів після лапароскопічної тотальної панкреатектомії і трансплантації острівців підшлункової залози.
При хронічному панкреатиті проведення лапароскопічних процедур, які є здійсненними та безпечними, можуть бути показані у групі ретельно відібраних пацієнтів. Однак для більш переконливих порівнянь ефективності лапароскопічних та відкритих операцій потрібні багатоцентрові рандомізовані контрольовані дослідження.
British Journal of Surgery
HPB P69 Minimally invasive versus open management of chronic pancreatitis - A systematic review
Amar Kourdouli і співавт.
Коментарі (0)