EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Адаптація медичних втручань для лікування безсоння у пацієнтів, які вижили після онкологічного захворювання: висновки за результатами дослідження iCANSleep

безсоння безсоння
безсоння безсоння

Пацієнтам, які проходять лікування з приводу онкологічного захворювання і страждають на безсоння, необхідні спеціальні медичні втручання.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування мобільних додатків для лікування безсоння є перспективним методом задоволення потреб пацієнтів, які вижили після онкологічного захворювання, і які страждають на безсоння.

Передумови до проведення дослідження

Пацієнтам, які проходять лікування з приводу онкологічного захворювання і страждають на безсоння, необхідні спеціальні медичні втручання. Одним із таких втручань є використання програми для смартфонів iCANSleep, яка призначена для лікування безсоння на підставі фактичних даних. З метою розробки підходу, орієнтованого на користувача, були проведені інтерв'ю з пацієнтами, які вижили після онкологічного захворювання, які страждають на безсоння. Це дозволило зрозуміти потреби та переваги у лікуванні безсоння даної популяції пацієнтів.

Методологія

Загалом 22 пацієнти, які вижили після онкологічного захворювання, з 5 провінцій Канади взяли участь в онлайн-опитуванні та пройшли інтерв'ю для оцінки потреб. Для аналізу даних опитування використовували методи описової статистики, а інтерв'ю було розшифровано та проаналізовано за тематиками.

Результати

Із 22 пацієнтів, які вижили після онкологічного захворювання, 18 пацієнтів (81,8 %) зазначили, що під час діагностики та лікування раку у них розвинулося або погіршилося безсоння. З 14 пацієнтів, які обговорювали проблему безсоння з медичним працівником, 9 пацієнтам (64,3 %) було призначено снодійні препарати. Більшість учасників були знайомі з технологією застосування смартфона в лікуванні, мали попередній досвід роботи з додатками для управління здоров'ям та вважали програму для лікування безсоння прийнятною.

Учасники виділили різні фактори, що сприяють використанню програми, у тому числі легкість доступу, економічність, анонімність, доказовий підхід та рекомендації місцевих медичних бригад. Однак учасники також відзначили такі проблеми, як необхідність володіння смартфоном, складність інтерфейсу користувача і обмеженість доступу в Інтернет. Крім того, учасники запропонували розширити функціональні можливості та додати можливість інтеграції з носимими пристроями, модулі для лікування супутніх станів, таких як біль і тривога, та анонімний форум для взаємопідтримки.

Висновок

Мобільні програми можуть стати ефективними платформами для лікування безсоння за умови, що методи лікування засновані на фактичних даних, а програми розроблені з урахуванням зручності використання. У дослідженні була отримана інформація, яка може бути корисною для впровадження та подальшого проведення заснованих на мобільних додатках медичних втручань у пацієнтів, які вижили після онкологічного захворювання, а також розробки клінічних рекомендацій.

Джерело:

Sleep

Стаття:

User Needs and Preferences for a Smartphone App to Treat Insomnia in Cancer Survivors

Автори:

Samlau Kutana et al.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: