EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Профіль безпеки тирзепатиду при ожирінні та цукровому діабеті 2 типу: систематичний огляд та метааналіз

цукровий діабет цукровий діабет
цукровий діабет цукровий діабет

Мета проведення цього дослідження полягала в консолідації даних клінічних досліджень для вивчення проблем безпеки, пов'язаних з тирзепатидом, з особливим акцентом на панкреатит та захворювання жовчного міхура або жовчовивідних шляхів у осіб з ожирінням та цукровим діабетом 2 типу (ЦД2).

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу та ожирінням застосування тирзепатиду пов'язане з низьким ризиком розвитку панкреатиту, але може підвищити ймовірність захворювань жовчного міхура або жовчовивідних шляхів.

Передумови до проведення дослідження

Мета проведення цього дослідження полягала в консолідації даних клінічних досліджень для вивчення проблем безпеки, пов'язаних з тирзепатидом, з особливим акцентом на панкреатит та захворювання жовчного міхура або жовчовивідних шляхів у осіб з ожирінням та цукровим діабетом 2 типу (ЦД2).

Методологія

Систематичний пошук рандомізованих контрольованих досліджень (РКД), у яких тирзепатид порівнювали або з плацебо, або з активними гіпоглікемічними препаратами у пацієнтів з ожирінням та ЦД2, проводили у трьох базах даних, включаючи Кокрейнівську бібліотеку, PubMed та Embase. Для оцінки гетерогенності використовували Q-критерій Кокрейну та значення I2, а для оцінки безпеки тирзепатиду використовували модель фіксованих ефектів.

Була проведена оцінка кінцевих точок безпеки, таких як захворювання жовчовивідних шляхів та жовчнокам'яна хвороба, холецистит, панкреатит, а також комбінована кінцева точка захворювань жовчного міхура або жовчовивідних шляхів (включаючи захворювання жовчовивідних шляхів, інші захворювання жовчного міхура).

Результати

У цей систематичний огляд та метааналіз було включено 9 досліджень за участю 9871 пацієнта (6828 у групі тирзепатиду та 3043 у контрольній групі), відповідних заздалегідь визначеним критеріям. У порівнянні з контрольними групами, учасники яких отримували базальний інсулін (деглудек або гларгін), селективні агоністи рецепторів глюкагоноподібного пептиду-1 (АР ГПП-1), такі як семаглутид або дулаглутид, один раз на тиждень та плацебо, у групах тирзепатиду підвищення ризику панкреатиту (відношення ризиків (ВР) 1,46; I2 = 0,0%).

Однак було відзначено статистично значущий взаємозв'язок між тирзепатидом і комбінованою кінцевою точкою захворювань жовчовивідних шляхів або жовчного міхура в порівнянні з плацебо або базальним інсуліном (ВР 1,97; I2 = 0,0 %), хоча не було виявлено значущого взаємозв'язку з ризиком шляхів, холециститу чи жовчнокам'яної хвороби.

Висновок

Тирзепатид має сприятливий профіль безпеки щодо ризику панкреатиту. Однак підвищений ризик комбінованої кінцевої точки, що включає частоту розвитку захворювань жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, що спостерігається в РКД, наголошує на необхідності ретельного розгляду цього ризику лікарями в клінічній практиці.

Джерело:

Frontiers in Endocrinology (Lausanne)

Стаття:

Safety issues of Tirzepatide (pancreatitis and gallbladder or biliary disease) in type 2 diabetes and obesity: a systematic review and meta-analysis

Автори:

Qingyue Zeng і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: