Тоцілізумаб може бути неефективним для лікування остеоартриту кистей рук

 •  

  НАУКА

 • Реферати
 •  

  4 хвилин читатати

 • Jan 02,2021
  • 0
 •  

  НАУКА

 • Реферати
 

4 хвилин читати

Jan 02,2021
 • 0

  КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Використання тоцілізумабу або плацебо у пацієнтів, які страждають на остеоартрит кистей рук, знижувало біль з аналогічною ефективністю.


АНОТАЦІЯ

ВВЕДЕННЯ

Щоб вивчити ефективність застосування тоцілізумабу (антитіла проти рецептора інтерлейкіну-6) у пацієнтів, які страждають на симптоматичний остеоартрит кистей рук, провели рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване 12-тижневе дослідження.


МЕТОДИ

Заголом скринінг пройшли 104 пацієнта, і 91 з них були випадковим чином розподілені для отримання двох інфузій тоцілізумабу по 8 мг/кг внутрішньовенно з інтервалом чотири тижні (тижні 0 і 4; n = 45) або плацебо (n = 46). 79 пацієнтів завершили 12-тижневий протокол дослідження. Основною кінцевою точкою була зміна інтенсивності болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) на 6-му тижні. Додатковими кінцевими точками були: 1). кількість уражених і набряклих суглобів; 2). тривалість ранкової скутості; 3). загальна оцінка пацієнта і лікаря; 4). оцінка функціонування.


РЕЗУЛЬТАТИ

Виявилося, що середня зміна інтенсивності болю між вихідним рівнем і 6-м тижнем за ВАШ була однаковою як у групі тоцілізумабу, так і в групі плацебо, як показано в таблиці нижче і на рисунку:Істотних відмінностей значень додаткових кінцевих точок між групами не відзначали на 4-му, 6-му, 8-му та 12-му тижні. Частота розвитку небажаних явищ була трохи вищою в групі тоцілізумабу (n = 29, 69%), у порівнянні з групою плацебо (n = 22, 28,6%). У пацієнтів, які отримували тоцілізумаб, не спостерігали значно більшого зниження інтенсивності болю в порівнянні з пацієнтами, які отримували плацебо. Таким чином, вплив на сигнальний шлях IL-6 може бути неефективним для пом'якшення симптомів при остеоартриті кистей рук.


ВИСНОВКИ

Лікування пацієнтів з остеоартритом кистей рук тоцілізумабом не привело до значного полегшення болю або поліпшення функціонування, порівняно з плацебо.


Джерело : Annals of the Rheumatic Diseases
Посилання на джерело : https://ard.bmj.com/content/early/2020/10/19/annrheumdis-2020-218547.info
Оригінальна назва : Efficacy of tocilizumab in patients with hand osteoarthritis: double blind, randomised, placebo-controlled, multicentre trial
Автори : Паскаль Рішетт та ін.
Джерело

Annals of the Rheumatic Diseases

Посилання джерела
Оригінальна назва

Efficacy of tocilizumab in patients with hand osteoarthritis: double blind, randomised, placebo-controlled, multicentre trial

Автори

Паскаль Рішетт та ін.