Мета дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності черезшкірної стимуляції блукаючого нерва (ЧСБН) з точки зору зниження вираженості безсоння у жителів високогірних районів.
У жителів високогірних районів з безсонням регулярна черезшкірна стимуляція блукаючого нерва забезпечує не тільки ефективне налагодження режиму сну, а й суттєве зниження рівня тривоги.
Мета дослідження полягала в оцінці безпеки та ефективності черезшкірної стимуляції блукаючого нерва (ЧСБН) з точки зору зниження вираженості безсоння у жителів високогірних районів.
У дослідження було включено 100 пацієнтів з безсонням, які проживають у високогірних районах, яких розподілили на три групи: групу застосування когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), групу імітації стимуляції та групу ЧСБН в області козелка лівого вуха.
Основною кінцевою точкою даного рандомізованого контрольованого дослідження був Пітсбурзький індекс якості сну (PSQI). Крім того, оцінювали об'єктивний статус сну на підставі даних полісомнографії та зміни показників за шкалою оцінки генералізованого тривожного розладу (GAD-7) та шкалою оцінки ступеня тяжкості безсоння (ISI). Аналіз проводили методом однофакторного дисперсійного аналізу та дисперсійного аналізу повторних вимірів.
Після лікування методом ЧСБН протягом 4 тижнів у пацієнтів спостерігалося статистично значуще зниження оцінок за PSQI, ISI і GAD-7, яке було більш вираженим, ніж у контрольній групі. Результати полісомнографічного дослідження свідчили про скорочення латентного періоду сну та збільшення тривалості глибокої фази сну в даній групі пацієнтів. Будь-яких несприятливих наслідків у пацієнтів у групі ЧСБН не зареєстровано.
Встановлено ефективність ЧСБН з точки зору поліпшення якості сну та зниження виразності тривоги у мешканців високогірних районів з безсонням. Однак для підтвердження отриманих даних та обґрунтування можливості клінічного застосування цього методу необхідно провести комплексні розширені дослідження.
Brain Sciences
Transcutaneous Vagus Nerve Stimulation for Insomnia in People Living in Places or Cities with High Altitudes: A Randomized Controlled Trial
Liang Zhang та співавт.
Коментарі (0)