EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність трансфорамінальних ін'єкцій стероїдів під контролем ультразвуку та комп'ютерної томографії при радикулярному болю

радикулярний біль радикулярний біль
радикулярний біль радикулярний біль

У рандомізованому сліпому контрольованому дослідженні порівнювали безпеку та ефективність трансфорамінальних ін'єкцій стероїдів (TFSI) під контролем ультразвуку (УЗ) та комп'ютерної томографії (КТ) у лікуванні шийного радикулярного болю.

Дивитися все

Гловні тези

У порівнянні з трансфорамінальними ін'єкціями стероїдів під контролем комп'ютерної томографії, виконання цієї процедури під контролем ультразвуку забезпечує не менш ефективний розподіл препарату в тканинах та порівнянне поліпшення функціонального стану пацієнта та зниження інтенсивності радикулярного болю.

Передумови до проведення дослідження

У рандомізованому сліпому контрольованому дослідженні порівнювали безпеку та ефективність трансфорамінальних ін'єкцій стероїдів (TFSI) під контролем ультразвуку (УЗ) та комп'ютерної томографії (КТ) у лікуванні шийного радикулярного болю.

Методологія

До дослідження було включено 430 учасників з шийним радикулярним болем, спричиненим спондильозом або міжхребцевою грижею у шийному відділі хребта. Учасникам дослідження у порядку рандомізації виконували процедуру TFSI одного ураженого шийного нерва під контролем УЗ чи КТ. Під час процедури TFSI в обох групах контролювали характер розподілу контрастної речовини за допомогою КТ.

На початковому рівні та через 1 та 3 місяці після проведення лікування учасники проходили оцінку ступеня функціональних порушень та інтенсивності болю з використанням індексу обмеження життєдіяльності через біль у шиї (NDI) та числової рейтингової шкали (ЧРШ) відповідно. Окрім цього, реєстрували розвиток ускладнень.

Результати

У групах виконання процедури під контролем УЗ та КТ частота виявлення хорошого розподілу контрастної речовини склала 92,1 % та 95,8 % відповідно. У період наступного спостереження в обох групах було відзначено покращення функціонального стану та зниження інтенсивності болю. Між двома групами дослідження були клінічно значущі відмінності з точки зору величини зниження оцінки інтенсивності болю за ЧРШ та індексу NDI, за показником F = 1,050 через 1 місяць та F = 0,103 через 3 місяці після проведення лікування. Розвитку важких чи стійких ускладнень не спостерігалося.

Висновок

У порівнянні з процедурою TFSI під контролем КТ, виконання цієї процедури під контролем УЗ супроводжується порівнянним зниженням інтенсивності радикулярного болю та покращенням функціонального стану пацієнтів, а також забезпечує не менш ефективний розподіл препарату в тканинах. Оскільки виконання процедури TFSI під контролем УЗ дозволяє уникнути опромінення та забезпечує візуалізацію критично важливих судин, її застосування в лікуванні пацієнтів з відповідними захворюваннями є доцільним.

Джерело:

The Clinical Journal of Pain

Стаття:

Ultrasound-guided Versus Computed Tomography Fluoroscopy-assisted Cervical Transforaminal Steroid Injection for the Treatment of Radicular Pain in the Lower Cervical Spine: A Randomized Single-blind Controlled Noninferiority Study

Автори:

Li Yue і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: