EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Довгострокова ефективність КПТ в онлайн-режимі при депресії у дорослих

загальна коморбідність загальна коморбідність
загальна коморбідність загальна коморбідність

Мета проведення систематичного огляду та метааналізу рандомізованих контрольованих досліджень (РКД) полягала у вивченні довгострокової ефективності самостійних занять когнітивно-поведінковою терапією в онлайн-режимі (оКПТ) у осіб з депресією.

Дивитися все

Гловні тези

Підтверджено довгострокову ефективність самостійних занять когнітивно-поведінковою терапією в онлайн-режимі щодо контролю симптомів депресії у дорослих.

Передумови до проведення дослідження

Мета проведення систематичного огляду та метааналізу рандомізованих контрольованих досліджень (РКД) полягала у вивченні довгострокової ефективності самостійних занять когнітивно-поведінковою терапією в онлайн-режимі (оКПТ) у осіб з депресією.

Методологія

Пошук опублікованих та неопублікованих результатів РКД з оцінки ефективності протягом додаткового дослідження або ефективності в період подальшого спостереження самостійних занять з використанням комп'ютерних програм або оКПТ при депресії, що вимагають мінімального керівництва не більше 10 хвилин на тиждень, проводили у різних джерелах. Ці джерела включали літературу, не індексовану в медичних базах даних, реєстр Кокрейнівської співпраці контрольованих досліджень з депресії, тривоги та неврозів (CCDANCTR), листування та списки літератури.

Основною кінцевою точкою дослідження була оцінка тривалої ефективності лікування оКПТ порівняно з контрольними умовами. Крім того, досліджували ступінь, в якому лікування оКПТ зберігало свою ефективність протягом тривалого періоду. У межах дослідження також було проведено аналіз підгруп з акцентом на різні терміни наступного спостереження за кожним із показників кінцевої точки. Також було вивчено, чи спостерігалося в осіб, які пройшли втручання оКПТ, стійке покращення якості життя.

Результати

Після пошуку було проведено скринінг тез 2809 досліджень. З них 15 досліджень (що включають 17 вибірок) задовольняли всім критеріям включення та згодом були включені до аналізу для довгострокової оцінки. Згідно з результатами, у всіх часових точках наступного спостереження спостерігалися кращі результати лікування депресії при застосуванні оКПТ порівняно з контрольними умовами, середній розмір ефекту склав 0,43. Розмір ефекту був заснований на даних 1689 учасників з 9 РКД і був представлений як стандартизована різниця середніх (СРС) -0,43.

При вивченні довгострокової ефективності лікування оКПТ було зазначено, що результати під час наступного спостереження у групах лікування були більш сприятливими, ніж результати після лікування. Це поліпшення було з помірним розміром ефекту 0,20 виходячи з даних 2196 учасників з 17 РКД, вираженого як СРС 0,20.

Крім того, результати поліпшення якості життя свідчать, що умови оКПТ були більш ефективними, ніж контрольні умови, з невеликим розміром ефекту, що становив 0,19. Цей результат був отриманий на основі даних 1345 учасників трьох РКД і також був представлений як СРС 0,19.

Висновок

Підтверджено кращу довгострокову ефективність самостійних занять оКПТ у зниженні симптомів депресії порівняно з контрольними групами. Крім того, при вивченні умов лікування оКПТ в одній і тій же групі в період подальшого спостереження встановлено клінічно значуще поліпшення зниження симптомів депресії в порівнянні з початковими показниками після лікування.

Джерело:

JMIR Mental Health

Стаття:

Long-Term Efficacy of Internet-Based Cognitive Behavioral Therapy Self-Help Programs for Adults With Depression: Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials

Автори:

Megi Mamukashvili-Delau і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: