EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Застосування противірусного засобу для полоскання ротової порожнини з метою зниження вмісту вірусу SARS-CoV-2 у слині

image image
image image

Метою рандомізованого, контрольованого дослідження була оцінка того, чи дозволяє застосування ополіскувача для ротової порожнини з β-циклодекстрином і комплексом Цитрокс (Citrox®) (CDMC) мінімізувати вміст коронавірусу SARS-CoV-2 в слині.

Дивитися все

Гловні тези

Результати дослідження свідчать про значущість застосування ополіскувача для ротової порожнини з β-циклодекстрином і комплексом Цитрокс (Citrox®) (CDMC) в 1-й день (через чотири години після введення першої дози) для мінімізації вмісту коронавірусу в слині. Що стосується тривалого ефекту (сім днів), то, мабуть, застосування CDMC не більш ефективно, ніж плацебо для зниження вмісту вірусу SARS-CoV-2 у слині.

Передумови до проведення дослідження

Метою рандомізованого, контрольованого дослідження була оцінка того, чи дозволяє застосування ополіскувача для ротової порожнини з β-циклодекстрином і комплексом Цитрокс (Citrox®) (CDMC) мінімізувати вміст коронавірусу SARS-CoV-2 в слині.

Методологія

До цього багатоцентрового подвійного сліпого дослідження були включені пацієнти з позитивним результатом аналізу методом ПЛР у віці 18-85 років з коронавірусною інфекцією без клінічних проявів або з симптомами легкого ступеня тяжкості, тривалістю менше 8 днів. Загалом 176 відповідних критеріям включення в дослідження дорослих пацієнтів було рандомізовано до групи застосування CDCM або до групи плацебо.

Протягом семи днів щоденно проводилося по 3 полоскання. У перший день зразки слини були отримані о 09:00 (T1), 13:00 (T2) та 18:00 (T3). У наступні шість днів отримували по одному зразку о 15.00. Для виявлення вірусу проводили аналіз методом ПЛР.

Результати

За результатами аналізу, що виконується виходячи з припущення, що всі пацієнти отримали призначене втручання, було встановлено, що застосування CDCM перевищує плацебо за ефективністю в 1-й день, через чотири години після введення першої дози, з медіаною відсоткового (log10копій/мл) зниження в контрольний момент часу Т1-Т2, що дорівнює 12,58%. У порівнянні з плацебо (3,31 log10 копій/мл) низька медіана, що спостерігалася при застосуванні CDCM (3,08 log10копій/мл), зберігалася до введення другої дози.

На сьомий день у групі застосування CDCM порівняно з групою плацебо спостерігалася більш висока відсоткова медіана (log10копій/мл) зниження вмісту вірусу SARS-CoV-2, як представлено в таблиці 1.

Ці результати були підтверджені під час аналізу даних у популяції за протоколом.

Висновок

У пацієнтів з коронавірусною інфекцією без клінічних проявів або з симптомами легкого ступеня тяжкості застосування CDCM (через 4 години після введення першої дози) забезпечило зниження вмісту вірусу в слині. Що стосується тривалого ефекту, то користь від застосування CDMC, очевидно, обмежена: навіть якщо при трьох полосканнях на день спостерігається позитивний вплив у вигляді зниження вмісту вірусу в слині через сім днів після введення першої дози, у пацієнтів з високим вмістом SARS-CoV- 2 у слині на вихідному рівні.

Джерело:

Clinical Microbiology and Infection

Стаття:

Use of an antiviral mouthwash as a barrier measure in the SARS-CoV-2 transmission in adults with asymptomatic to mild COVID-19: a multicentre, randomized, double-blind controlled trial

Автори:

Florence Carrouel і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді ru ua en
Спробуй: