EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Застосування медичного канабісу та канабіноїдної терапії у пацієнтів з хронічним орофаціальним болем

стоматологія стоматологія
стоматологія стоматологія

Метою проведеного огляду було вивчення наявних доказових даних про застосування медичного канабісу та канабіноїдів у лікуванні хронічного орофаціального болю (ХОБ) фахівцями, наприклад, фахівцями з орофаціального болю, щелепно-лицьовими хірургами та фахівцями з медицини порожнини рота.

Дивитися все

Гловні тези

Застосування канабіноїдної терапії у пацієнтів з хронічним орофаціальним болем є не тільки безпечним та ефективним з точки зору зниження інтенсивності болю, але й забезпечує покращення загального, фізичного та психосоціального/когнітивного функціонування.

Передумови до проведення дослідження

Метою проведеного огляду було вивчення наявних доказових даних про застосування медичного канабісу та канабіноїдів у лікуванні хронічного орофаціального болю (ХОБ) фахівцями, наприклад, фахівцями з орофаціального болю, щелепно-лицьовими хірургами та фахівцями з медицини порожнини рота.

Методологія

Було вивчено роботи, що містять інформацію про вплив канабіноїдної терапії на інтенсивність болю у пацієнтів з ХОБ, лікуванням якої займалися лікарі, що спеціалізуються у відповідній галузі. Пошук відповідних робіт проводили в таких електронних базах даних, як База даних резюме оглядів ефектів медичних втручань (DARE), Кокрейнівський центральний реєстр контрольованих досліджень (CCRCT), MEDLINE, EMBASE, Web of Science Core Collections, Dentistry and Oral Sciences та Регістр контрольованих досліджень Інституту здоров'я США.

Огляд джерел виконували два автори незалежно один від одного. Узагальнення даних у виявлених джерелах здійснювали з урахуванням дати публікації, країни, мети дослідження, виразності ХОБ, застосування канабіноїдів, методології, кінцевих точок, обмежень та висновків. Для визначення загальних аспектів усіх джерел, їх важливості та відмінностей було проведено тематичний аналіз та створено хмару частотних слів.

Результати

З 705 виявлених джерел критеріям відбору відповідали лише 8 досліджень. У трьох дослідженнях вивчали ХОБ, пов'язаний з онкологічними захворюваннями голови і шиї, у двох дослідженнях — симптоми, що нагадують невралгію трійчастого нерва на фоні розсіяного склерозу, і по одному дослідженню було присвячено вивченню первинного синдрому печіння в роті, постгерпетичної невралгії та дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба.

У відібраних для огляду дослідженнях канабіноїдна терапія включала застосування медичного канабісу самостійно пацієнтом (3), місцеве застосування N-пальмітоїлтаноламіна (1), застосування екстракту канабісу (1), застосування олії з конопель посівної (Cannabis sativa) (1), застосування оромукозального спрею на основі канабіноїдів (1) та застосування синтетичного канабіноїду набілону (1).

Висновок

Загалом було зроблено висновок, що застосування канабіноїдної терапії є безпечним. У деяких джерелах наводилася інформація про те, що канабіноїдна терапія при ХОБ є ефективною. При проведенні цього огляду застосовували цілісний підхід з вивчення наявності депресії, болю, тривоги, а також якості життя пацієнтів та порушення їх життєдіяльності. Із застосуванням канабіноїдів часто пов'язані такі поняття як ад'юнктивна (допоміжна) та паліативна терапія.

Джерело:

Dentistry Review

Стаття:

Cannabis and cannabinoid medications for the treatment of chronic orofacial pain: A scoping review

Автори:

Jory Longworth і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: