Було проведено рандомізоване клінічне дослідження у трьох групах, щоб оцінити, чи сприяє зменшення кількості швів покращенню якості життя після видалення третього моляра нижньої щелепи.
Метод формування трикутного клаптя без накладання шва зі щічної сторони більш ефективний з точки зору зниження інтенсивності болю та підвищення задоволеності пацієнта в перші три дні після операції, а також простий та доцільний для застосування у клінічній практиці.
Було проведено рандомізоване клінічне дослідження у трьох групах, щоб оцінити, чи сприяє зменшення кількості швів покращенню якості життя після видалення третього моляра нижньої щелепи.
До цього дослідження було включено 90 учасників, яких рандомізували у три групи: групу без накладання швів, групу встановлення букального дренажу та групу накладання герметичних швів (традиційний метод). Післяопераційні показники, такі як оцінка за опитувальником для оцінки якості життя пацієнта в післяопераційному періоді, оцінка за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ), тривалість лікування, а також частота розвитку сухості лунки, набряку, тризму та інших ускладнень реєстрували двічі та розраховували середні значення.
Нормальність розподілу даних оцінювали з використанням критерію Шапіро-Вілка. Оцінку статистично значимих відмінностей проводили за допомогою одностороннього дисперсійного аналізу та критерію Крускала - Уолліса з поправкою Бонферроні.
На третій день після операції у групі застосування букального дренажу спостерігалося статистично значуще зниження інтенсивності болю та покращення мовних здібностей порівняно з групою без накладання швів (середні оцінки: 1,3 та 0,7 відповідно). Аналогічним чином, у групі накладання герметичних швів відзначалося поліпшення здатності приймати їжу та мовленнєвих здібностей порівняно з групою без накладання швів (середні оцінки: 0,6 та 0,7 відповідно).
На перший та сьомий дні статистично значущого поліпшення не спостерігалося. Між трьома групами не було статистично значущих відмінностей з погляду тривалості хірургічної процедури, післяопераційної соціальної ізоляції, порушення сну, зовнішнього вигляду, а також частоти розвитку тризму та набряків у всіх часових точках оцінки.
Метод формування трикутного клаптя без накладання шва зі щічної сторони видається ефективнішим, ніж традиційний метод і метод без накладання швів. Цей метод забезпечує зниження інтенсивності болю та підвищення задоволеності пацієнтів у післяопераційному періоді протягом перших трьох днів, що свідчить про простоту та доцільність його застосування у клінічній практиці.
Medicina Oral, Patologia Oral, Cirugia Bucal
A modified triangular flap suture method used for inferior third molar extraction: A three-arm randomized clinical trial for the assessment of quality of life
T. Wang і співавт.
Коментарі (0)