Метою проведеного рандомізованого подвійного сліпого плацебо-контрольованого клінічного дослідження була оцінка безпеки та ефективності фітопрепарату в лікуванні мігренозного головного болю, пов'язаного з функціональною диспепсією.
Використання препарату з кількох трав та утримання від прийому їжі можуть позитивно вплинути на частоту, тривалість та інтенсивність головних болів. У поєднанні з утриманням від їди та вальпроатом натрію препарат з кількох трав може позитивно вплинути на функціональну диспепсію.
Метою проведеного рандомізованого подвійного сліпого плацебо-контрольованого клінічного дослідження була оцінка безпеки та ефективності фітопрепарату в лікуванні мігренозного головного болю, пов'язаного з функціональною диспепсією.
В рамках дослідження 75 осіб з діагностованим мігренозним головним болем та супутньою функціональною диспепсією рандомізували в одну з трьох груп: (1) групу застосування препарату з кількох трав, вальпроату натрію (ВН) та амітриптиліну; (2) групу застосування препарату з кількох трав, амітриптиліну та плацебо ВН; (3) групу застосування препарату з кількох трав та плацебо ВН.
На початковому рівні через 4, 8 і 12 тижнів оцінювали такі основні кінцеві точки, як тяжкість, тривалість і частота нападів головного болю. Додаткові кінцеві точки, такі як бали опитувальника з оцінки впливу головного болю з 6 пунктів (HIT-6) та показники за шкалою Паркмана, оцінювали на початку та наприкінці терапії.
У порівнянні з вихідним рівнем, тяжкість, тривалість і частота мігрені, оцінки HIT-6 та функціональної диспепсії після закінчення терапії були статистично значуще нижчими у всіх трьох групах. Після завершення дослідження відмінності щодо цих показників між трьома групами були незначними. Препарат з кількох трав продемонстрував виражений ефект при функціональній диспепсії і може використовуватися як допоміжна терапія з вальпроатом натрію при мігренозних головних болях.
Монотерапія препаратом з кількох трав може допомогти пацієнтам з мігренню та іншим групам пацієнтів упоратися із симптомами. Така дія може бути результатом поліпшення травлення у осіб з мігренню та функціональною диспепсією.
Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine
Evaluation of a Polyherbal Formulation on the Management of Migraine Headaches due to Functional Dyspepsia: A Double-Blind, Randomized, Placebo-Controlled Clinical Trial
Majid Anushiravani і співавт.
Коментарі (0)