EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Застосування стимуляції спинного мозку при периферичних нейропатіях: систематичний огляд

периферична нейропатія периферична нейропатія
периферична нейропатія периферична нейропатія

Метою систематичного огляду з наративним синтезом була оцінка ефективності стимуляції спинного мозку (ССМ) у полегшенні болю, пов'язаного з периферичною нейропатією в нижніх кінцівках.

Дивитися все

Гловні тези

У пацієнтів із больовою периферичною нейропатією стимуляція спинного мозку забезпечує клінічно значуще полегшення болю.

Передумови до проведення дослідження

Метою систематичного огляду з наративним синтезом була оцінка ефективності стимуляції спинного мозку (ССМ) у полегшенні болю, пов'язаного з периферичною нейропатією в нижніх кінцівках.

Методологія

Дослідники провели ретельний пошук відповідних рецензованих досліджень за участю пацієнтів з периферичною нейропатією, які відчувають біль у нижніх кінцівках, у базі даних PubMed. Якість даних рандомізованих контрольованих досліджень (РКД) оцінювали за допомогою Кокрейнівського інструменту оцінки ризику систематичної помилки. Результати були представлені у вигляді таблиць та описів.

Результати

Усього було виявлено 20 досліджень, у яких вивчали застосування ССМ у лікуванні пацієнтів із периферичною нейропатією. В дослідженнях вивчали різні методи ССМ, зокрема  ССМ частотою 10 кГц, імпульсну ССМ, традиційну низькочастотну ССМ (t-SCS) та стимуляцію гангліїв дорсальних корінців (DRGS). З 451 добровольця, якому було імплантовано постійний стимулятор, 267 було імплантовано ССМ з частотою 10 кГц, 147 було імплантовано t-SCS, 25 було імплантовано DRGS і 12 було імплантовано імпульсні ССМ. У більшості пацієнтів, яким було проведено імплантацію стимулятора (близько 88 %), спостерігалася больова діабетична нейропатія (БДН).

При застосуванні всіх методів ССМ спостерігалося клінічно значуще полегшення болю (≥30%). Результати РКД підтвердили застосування ССМ 10 кГц та t-SCS при лікуванні БДН, при цьому застосування ССМ 10 кГц призводило до більш високого рівня зниження болю (76 %) порівняно з t-SCS (38–55 %). Діапазон зменшення інтенсивності болю за допомогою ССМ 10 кГц та DRGS за інших причин периферичної нейропатії становив 42–81 %. Крім того, у 66–71 % пацієнтів із БДН та 38 % пацієнтів із периферичною нейропатією без цукрового діабету спостерігалося неврологічне покращення при застосуванні ССМ 10 кГц.

Висновок

Лікування із застосуванням ССМ забезпечило значне полегшення болю у пацієнтів із периферичною нейропатією. Результати РКД підтвердили застосування ССМ частотою 10 кГц та t-SCS для лікування діабетичної нейропатії з кращими результатами при застосуванні ССМ 10 кГц. Позитивні результати застосування ССМ 10 кГц спостерігалися при інших етіологіях больової периферичної нейропатії. Неврологічне поліпшення при застосуванні ССМ 10 кГц спостерігалося у більшості пацієнтів з БДН та у значній підгрупі пацієнтів з недіабетичною периферичною нейропатією.

Джерело:

Journal of Pain Research

Стаття:

Painful Peripheral Neuropathies of the Lower Limbs and/or Lower Extremities Treated with Spinal Cord Stimulation: A Systematic Review with Narrative Synthesis

Автори:

Adam R Burkey і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: