EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Варениклін: перспективний засіб для лікування нікотинової залежності

куріння куріння
куріння куріння

Метою огляду та метааналізу з послідовним аналізом результатів була оцінка безпеки та ефективності вареникліну в якості засобу для полегшення відмови від куріння.

Дивитися все

Гловні тези

Варениклін має сприятливий профіль переносимості та ефективно сприяє відмові від куріння.

Передумови до проведення дослідження

Метою огляду та метааналізу з послідовним аналізом результатів була оцінка безпеки та ефективності вареникліну в якості засобу для полегшення відмови від куріння.

Методологія

Дослідження включали систематичні огляди та рандомізовані контрольовані дослідження щодо оцінки вареникліну та плацебо в якості засобів для відмови від куріння. Зведені дані про розмір вибірок у систематичних оглядах представлені у вигляді форест-діаграми. Зібрані дані оцінювали за допомогою послідовного аналізу результатів і традиційного метааналізу з використанням програмного забезпечення Trial Sequential Analysis 0.9 і Stata відповідно. Крім того, було проведено оцінку якості даних про ефективність вареникліну з точки зору полегшення відмови від куріння відповідно до рекомендацій з розробки, оцінки та експертизи ступеня обґрунтованості клінічних рекомендацій (GRADE).

Результати

У цей комплексний аналіз було включено 13 систематичних оглядів і 46 рандомізованих контрольованих досліджень. Дані 12 оглядових досліджень свідчили про переважну ефективність вареникліну в порівнянні з плацебо з точки зору полегшення відмови від куріння. Дані метааналізу вказували на статистично значуще підвищення ймовірності відмови від куріння при застосуванні вареникліну в порівнянні з плацебо (співвідношення шансів - 2,54, що відповідає середньому рівню якості даних). При проведенні аналізу за підгрупами спостерігалися значні відмінності між курцями з хронічними захворюваннями та загальною популяцією курців.

Також були відзначені відмінності в тривалості подальшого спостереження (12, 24 та 52 тижні). Частими небажаними явищами при застосуванні варениклініна були ринофарингіт, розлад травлення, дратівливість, депресія, головний біль, порушення сну, незвичайні сновидіння, блювання та нудота. Послідовний аналіз результатів додатково підтвердив якість даних про ефективність вареникліну в полегшенні відмови від куріння.

Висновок

Варениклін перевершує плацебо за ефективністю з точки зору полегшення відмови від куріння. При його застосуванні розвивалися легкі та помірні небажані явища, проте профіль переносимості був у цілому сприятливим. Необхідні додаткові дослідження для розширення знань про ефективність вареникліну при застосуванні в комбінації з іншими стратегіями відмови від куріння і в порівнянні з альтернативними варіантами втручання.

Джерело:

Journal of Addiction Medicine

Стаття:

Effectiveness and Safety of Varenicline for Smoking Cessation: An Overview and Meta-analysis

Автори:

Shang X та співавтори

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: