Було проведено менделівське рандомізоване дослідження з метою оцінки зв'язку між чоловічим фактором безплідності та рівнем 25-гідроксивітаміну D (25OHD).
Підвищення рівня 25OHD за допомогою добавок з вітаміном D – потенційно ефективний спосіб лікування чи профілактики чоловічого безпліддя.
Було проведено менделівське рандомізоване дослідження з метою оцінки зв'язку між чоловічим фактором безплідності та рівнем 25-гідроксивітаміну D (25OHD).
Виконали аналіз двох вибірок із менделівською рандомізацією за чотири етапи. Для збору даних про однонуклеотидні поліморфізми (ОНП) для вітаміну D використовували відомості про 417 580 європейців з банку даних UK Biobank, а для отримання зведених даних про чоловічий фактор безплідності — FinnGen (825 випадків та 85 722 контрольних випадків).
Встановлено виражену кореляцію між 99 ОНП і рівнем 25OHD. Результати всіх трьох аналізів чутливості (зважений режим, зважена медіана та метод MR-Egger) вказували на зв'язок між підвищенням генетично прогнозованого рівня 25OHD після перетворення на натуральний логарифм на 1 одиницю та зниженням ймовірності безплідності (відношення шансів (ВШ): 0,62).
Підвищення рівня 25OHD у сироватці крові в загальній популяції - фактор профілактики чоловічого безпліддя із встановленим причинно-наслідковим зв'язком. Навіть після виключення ОНП, які були пов'язані з факторами, що втручалися в результат (у тому числі з ішемічною хворобою серця, курінням, цукровим діабетом 2 типу та індексом маси тіла) чоловічого фактора безпліддя (ВШ: 0,58) і наявність яких обґрунтовувало більш виражену дисперсію значень чоловічого фактора безплідності порівняно з 25OHD (ВШ: 0,61), дані залишалися достовірними.
Застосування добавки з вітаміном D для підвищення рівня 25OHD в сироватці крові в загальній популяції може мати клінічну користь з погляду профілактики чоловічого безпліддя.
The World Journal of Men's Health
Vitamin D Levels and Risk of Male Factor Infertility: A Mendelian Randomization Study
Chi Yuan і співавт.
Коментарі (0)