EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив добавок, що містять вітамін D та кальцій, на наслідки вагітності у третьому триместрі

вагітність вагітність
вагітність вагітність

Мета клінічного дослідження з квазіекспериментальним дизайном полягала в оцінці ефективності добавок, що містять вітамін D та кальцій, порівняно із застосуванням добавок, що містять лише вітамін D, з особливою увагою на результати для матерів та новонароджених.

Дивитися все

Гловні тези

Призначення добавок, що містять вітамін D (1000 МО) та кальцій (500 мг), вагітним жінкам у третьому триместрі є ефективним втручанням, що покращує результати для матері, новонародженого та плода.

Передумови до проведення дослідження

Мета клінічного дослідження з квазіекспериментальним дизайном полягала в оцінці ефективності добавок, що містять вітамін D та кальцій, порівняно із застосуванням добавок, що містять лише вітамін D, з особливою увагою на результати для матерів та новонароджених.

Методологія

Жінок у третьому триместрі вагітності розділили на дві групи. Учасниці контрольної групи отримували вітамін D у дозі 1000 МО щодня, а учасниці групи досліджуваного втручання – комбіновану добавку, що містить вітамін D у дозі 1000 МО та кальцій у дозі 500 мг, щодня до настання пологів.

Результати

У жінок, які отримували добавки з вітаміном D і кальцієм, ймовірність розвитку гестаційного діабету, прееклампсії, гестаційної артеріальної гіпертензії, протеїнурії та порушення толерантності до глюкози була нижчою (див. таблицю 1).

Крім того, у групі досліджуваного втручання спостерігалося зниження артеріального тиску на 20-му та 39-му тижні вагітності. Немовлята, які народилися у учасниць групи вітаміну D та кальцію, мали меншу ймовірність народження дітей з низькою масою тіла (5,71 % порівняно з 31,58 %) та короткою тривалістю життя (5,71 % порівняно з 44,74 %). Крім того, вони були менш схильні до госпіталізації у відділення інтенсивної терапії новонароджених (14,29 % порівняно з 42,11 %), мали велике коло голови (35,00 порівняно з 33,63), мали більший гестаційний вік при народженні (40,0 порівняно з 37,56 тижня), і мали більш високі оцінки за шкалою APGAR (9,58 порівняно з 6,31) порівняно з групою вітаміну D.

Висновок

У вагітних жінок, які отримували добавки з вітаміном D і кальцієм, була менша ймовірність виникнення несприятливих наслідків для матері, плода та новонародженого порівняно з вагітними, які отримували добавки тільки з вітаміном D.

Джерело:

Tzu Chi Medical Journal

Стаття:

Effectiveness of Vitamin D supplementation in combination with calcium on risk of maternal and neonatal outcomes: A quasi-experimental clinical trial

Автори:

DM Abdulah і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: