Вивчення змін практики лікування псоріазу під час COVID-19

 •  

  НАУКА

 • Реферати
 •  

  2 хвилин читатати

 • Jun 09,2021
  • 1
 •  

  НАУКА

 • Реферати
 

2 хвилин читати

Jun 09,2021
 • 1

  КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Пандемія COVID-19 привнесла труднощі в лікування пацієнтів з хронічними запальними захворюваннями шкіри. Дані цього дослідження свідчать на користь індивідуального підходу до процесу лікування пацієнтів, що сприятиме загальному хорошому самопочуттю пацієнтів з псоріазом.


АНОТАЦІЯ

ВВЕДЕННЯ

Метою роботи було вивчення радикальних змін в терапії і (або) в лікарському супроводі пацієнтів з псоріазом під час пандемії COVID-19.


МЕТОДИ

Було проведено поштове опитування і вивчені можливі детермінанти змін за допомогою описової статистики і багатовимірної логістичної регресії.


РЕЗУЛЬТАТИ

З 205 включених в дослідження пацієнтів близько 19,5% не змогли з'явитися на прийом, і 9,8% перейшли на іншу терапію через пандемію COVID-19. Зміни терапії було проведено з ініціативи пацієнтів (50%) і лікарів (40% ), в той час як запис на прийом скасовували в основному на прохання пацієнтів (70%). Були виявлені різні основні драйвери змін, пов'язані з пацієнтом, включаючи соціально-демографічні характеристики і атрибути, пов'язані з захворюванням і здоров'ям. Зміни в лікуванні і характер відвідування лікаря були пов'язані зі збільшенням ступеня тяжкості псоріазу та більш частими загостреннями захворювання.


ВИСНОВКИ

Вкрай важливо змінювати лікування псоріазу відповідно до індивідуальних потреб, щоб зберегти фізичне і психічне благополуччя пацієнтів.


Джерело : European Journal of Dermatology
Посилання на джерело : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33871361/
Оригінальна назва : Psoriasis care during the time of COVID-19: real-world data on changes in treatments and appointments from a German university hospital
Автори : Nadia Ninosu і співавт.
Джерело

European Journal of Dermatology

Посилання джерела
Оригінальна назва

Psoriasis care during the time of COVID-19: real-world data on changes in treatments and appointments from a German university hospital

Автори

Nadia Ninosu і співавт.