Як застосування медичної марихуани впливає на інтенсивність болю у пацієнтів з ревматичними захворюваннями

 •  

  НАУКА

 • Реферати
 •  

  3 хвилин читатати

 • Jan 07,2021
  • 0
 •  

  НАУКА

 • Реферати
 

3 хвилин читати

Jan 07,2021
 • 0

  КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Терапія анальгетиками або базисними протиревматичними препаратами (БПРП), як правило не дає пацієнтам з ревматичними захворюваннями, полегшення болю. Це веде до самостійного використання альтернативних засобів без призначення лікаря, наприклад, медичної марихуани. В ході дослідження, проведеного у Франції, було виявлено, що використання медичної марихуани може сприяти зниженню інтенсивності болю.


АНОТАЦІЯ

ВВЕДЕННЯ

Застосування медичної марихуани для лікування пацієнтів з ревматичними захворюваннями стало предметом метааналізу і систематичного огляду.


МЕТОДИ

Шляхом пошуку автори віднайшли відповідні статті у базах даних: EMBASE, Кокрейнівській бібліотеці, і PubMed. Частоту використання медичної марихуани оцінювали методом метапропорціі. Відмінності між пацієнтами, які використовували або не використовували медичну марихуану, оцінювали на основі розрахунку середньої стандартизованої різниці методом зворотної дисперсії. Також вивчали вплив медичної марихуани на інтенсивність болю у пацієнтів з ревматичними захворюваннями.


РЕЗУЛЬТАТИ

Загальна вибірка становила 10 873 пацієнтів. Дослідники виявили, що близько 2900 пацієнтів використовували медичну марихуану (40,4%), а 15,3% пацієнтів повідомили, що вони продовжують використання медичної марихуани в даний момент. В ході аналізу було виявлено 4 дослідження з предмету фіброміалгії, які свідчать про високу частоту застосування медичної марихуани (68,2%, n = 611), в порівнянні з попередніми результатами 8 досліджень ревматоїдного артриту (РА) або системного червоного вовчака, де частота застосування медичної марихуани була нижчою (26 %, n = 8168).

Використання медичної марихуани сприяло зниженню інтенсивності болю (інтенсивність болю оцінювали за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ), що становило 8,2 (2,9) мм на початковому рівні в порівнянні з 5,6 (3,5) мм через деякий час). Пацієнти, що використовували медичну марихуану, в порівнянні з пацієнтами, її не використовували, були молодшого віку (58,4 ± 11,4 років у порівнянні з 63,6 ± 12,1 років), курили (відношення шансів (ВШ) 2,91) або безробітними (ЗОШ 2,40), а також відчували більш сильний біль (5,0 ± 2,4 мм в порівнянні з 4,1 ± 2,6 мм).


ВИСНОВКИ

Приблизно п’ята частина пацієнтів з ревматологічними захворюваннями активно використовували медичну марихуану для полегшення болю. Таким пацієнтам слід обговорювати з лікарем доцільність використання медичної марихуани, зокрема, медичних препаратів на її основі.


Джерело : Rheumatology
Посилання на джерело : https://academic.oup.com/rheumatology/advance-article-abstract/doi/10.1093/rheumatology/keaa534/5960204?redirectedFrom=fulltext
Оригінальна назва : Cannabis use assessment and its impact on pain in rheumatologic diseases: a systematic review and meta-analysis
Автори : M Guillouard та ін.
Джерело

Rheumatology

Посилання джерела
Оригінальна назва

Cannabis use assessment and its impact on pain in rheumatologic diseases: a systematic review and meta-analysis

Автори

M Guillouard та ін.