Застосування аспірину може бути доцільно у пацієнтів з COVID-19 в критичному стані

 •  

  НАУКА

 • Реферати
 •  

  4 хвилин читатати

 • Jun 09,2021
  • 1
 •  

  НАУКА

 • Реферати
 

4 хвилин читати

Jun 09,2021
 • 1

  КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ

Розвиток COVID-19 пов'язаний з гіперкоагуляцією і підвищеним ризиком розвитку тромботичних ускладнень у пацієнтів у термінальній стадії захворювання. У цьому наглядовому когортному дослідженні серед 412 пацієнтів з COVID-19 використання аспірину (ацетилсаліцилової кислоти) було пов'язано зі статистично значущим зниженням частоти проведення штучної вентиляції легень (ШВЛ), переведення до відділення реанімації та інтенсивної терапії (ВРІТ) і зниженням ризику смерті (після проведення коригування з урахуванням інших чинників, які могли вплинути на результат).


АНОТАЦІЯ

ВВЕДЕННЯ

Метою дослідження була оцінка зв'язку використання аспірину і зниження ризику ШВЛ, надходження до ВРІТ і смерті в стаціонарі.


МЕТОДИ

У дослідження було включено 412 дорослих пацієнтів, госпіталізованих з COVID 19 в різні медичні центри. Необхідність проведення ШВЛ була основною кінцевою точкою. Надходження до ВРІТ і смерть в лікарні були додатковими кінцевими точками.


РЕЗУЛЬТАТИ

Крім 314 пацієнтів (76,3%), 98 осіб (23,7%) отримували аспірин протягом одного дня після госпіталізації або за 7 днів до неї. Використання аспірину має загальний зв'язок зі зниженням необхідності проведення ШВЛ і переведенням до ВРІТ. При цьому відсутній загальний зв'язок між використанням аспірину і летальним наслідком, що показано в таблиці.


Використання аспірину мало незалежний зв'язок з більш низьким ризиком ШВЛ, надходження до ВРІТ і смертю в стаціонарі після коригування з урахуванням 8 додаткових чинників. Не були виявлені відмінності за частотою розвитку клінічно значущих кровотеч або клінічно значущих тромбозів серед пацієнтів незалежно від застосування аспірину.


ВИСНОВКИ

Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) може бути пов'язаний з кращими результатами у пацієнтів, госпіталізованих з коронавірусною інфекцією. Необхідне проведення додаткових досліджень для оцінки взаємозв'язку між застосуванням аспірину і зниженням виразності патологічного процесу в легенях і смертності у пацієнтів з COVID-19.


Джерело : Anesthesia & Analgesia
Посилання на джерело : https://journals.lww.com/anesthesia-analgesia/Fulltext/2021/04000/Aspirin_Use_Is_Associated_With_Decreased.2.aspx
Оригінальна назва : Aspirin Use Is Associated With Decreased Mechanical Ventilation, Intensive Care Unit Admission, and In-Hospital Mortality in Hospitalized Patients With Coronavirus Disease 2019
Автори : Jonathan H. Chow і співавт.
Джерело

Anesthesia & Analgesia

Посилання джерела
Оригінальна назва

Aspirin Use Is Associated With Decreased Mechanical Ventilation, Intensive Care Unit Admission, and In-Hospital Mortality in Hospitalized Patients With Coronavirus Disease 2019

Автори

Jonathan H. Chow і співавт.