Як виявилося, комбінація метотрексату з rhTNFR:Fc може ефективно запобігати ураженню структури хряща при РА

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  7 хвилин читати

  • 1
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

7 хвилин читати

Nov 16,2020
 • 1

  ЩО НОВОГО?

Практично можна розглянути призначення ін’єкцій комбінації рекомбінантного рецептору до TNF зі змішаним імуноглобуліном lgG Fc для запобіганню ураженню хрящової тканини при ревматоїдному артриті (РА).

Недавнє контрольоване, рандомізоване та відкрите дослідження, що його опублікували в «Scientific reports», показало, що використання комбінованої з біосиміляром етанерсепта (рекомбінантного рецептору другого типу до фактору некрозу пухлини альфа, із змішаним імуноглобуліном lgG Fc (rhTNFR-α: Fc fusion protein injection (Fc)), терапії метотрексатом (MTX) при активному перебігу РА, досить ефективно проти діяло ураженню хрящової суглобової тканини.

Дослідники оцінили ефективність та безпеку використання комбінації MTX з підтримуючою терапією rhTNFR:Fc, чи її зупинкою, у пацієнтів з активним перебігом РА. Включили 89 відповідних пацієнтів. Через 52 тижні, пацієнтів розділили на 2 групи, що отримували: MTX із rhTNFR:Fc на протязі 52 тижнів (32 пацієнти), або MTX з rhTNFR:Fc на протязі 24 тижнів (31 пацієнт), чи тільки MTX (26 пацієнтів).

Ураження хряща оцінювали модифікованим показником ван дер Хейда (van de Heijde modified Total Sharp Score (mTSS)), що було первинною кінцевою точкою (ПКТ). З групи отримуючих MTX з rhTNFR:Fc 24 тижні, на протязі періоду спостереження вибув один пацієнт. Оцінюваний показник mTSS CFB був нижчим у об’єднаній групі тих, що отримували rhTNFR:Fc, порівняно з монотерапією метотрексатом, як на 24-й, так і на 52 тиждень, за досліджені проміжки часу (Графік 1).(вер. вісь) середня зміна mTSS від вихідного
(гор . вісь) тижні
(підписи)
MTX з rhTNFR:Fc 52 тижні
MTX з rhTNFR:Fc 24 тижні
MTX

Графік 1: ПКТ (mTSS CFB) на 24 та на 52 тиждень у трьох групах.

Більше того, підвищені оціночні рівні відповіді згідно з критеріями ACR50 та ACR70, спостерігали у об’єднаній групі тих, що отримували rhTNFR:Fc, порівняно з монотерапією метотрексатом.

Дане дослідження проливає світло на факт, що у пацієнтів з активним РА, пригнічення ураження суглобового хряща може бути досяжним за умови використання комбінації MTX та rhTNFR:Fc. Більше того, дана комбінація добре переноситься.

Тим не менше, для остаточної оцінки впливу зупинки терапії rhTNFR:Fc у майбутньому слід провести масштабніші проспективні когортні дослідження лікування РА, та радіологічного визначення прогресування хвороби.


Джерело : Scientific reports
Посилання на джерело : https://www.nature.com/articles/s41598-020-64991-5
Оригінальна назва статті : Efficacy of methotrexate and etanercept biosimilar rhTNFR:Fc in Chinese patients with active rheumatoid arthritis: A controlled, randomized and multicenter study
Автори : Qingjun Wu et al.
Джерело

Scientific reports

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Efficacy of methotrexate and etanercept biosimilar rhTNFR:Fc in Chinese patients with active rheumatoid arthritis: A controlled, randomized and multicenter study

Автори

Qingjun Wu et al.